Twobaak

Twobaak

Veysel Kuzuya Mektup

27 Kasım 2018 19:06 DOHAK | Salda Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği 2404

Sevgili Veysel,

İnsanlar mektuplarına  başlarken hitap olarak "Sevgili" kelimesini yakıştırırlar çünkü mektup sevilen, değerli olan özlenen kimse , ona yazılır bundan sebep bu mektupta öyle başladı.Sen de uğruna mektup yazılacak kadar sevgilisin.

Şu köpeklerin sümüklü burnunu silen gözünde ki çapakları temizleyen "tuhaf" adam var ya; onun seni bulmak için uğraştığı gün hala aklımda .Sokaklarda seni arayıp bir teyzeye " anne burlarda gözleri kör bir köpek dolaşıyormuş gördün mü sen onu, ne yana gitti şoyana mı? " diye sormuştu.

Seni bulduğunda koca bir karanlıkta tek başına düşe kalka , çarpa çarpa hayatta kalmaya çalışıyordun.Henüz bilmiyordun ama seni bulan bu adam o karanlığın içinde sahip olduğun tek aydınlıktı.Böyle doğmamıştın seni bu karanlığa mahkum eden yine bir insandı.Korkmakta ,güvenmemekte ,küsmekte hakkındı ama sen öyle yapmadın yeniden güvendin sevdin.Oysa sen içinde kaldığın karanlıkta hayat mücadelesi verirken yanından geçip gittik, umursamadık ! Veysel kuzu sanma ki ,kör olan görmeyen sensin, kör olan biziz...

Hemde biz bakar körüz .Ta ki ; biri seni görene kadar umudun yoktu.Tek bir insan sana dokundu ve seni ölümün kıyısından aldı, bu gün dünya da en çok sevdiğin insan o.Birine el uzatmak ona dokunmak onun hayatını değiştiriyor.

Ben de istedim ki ; bu mektupla sana dokunayım belki kulağı gözünden daha iyi olan biri sesimizi duyar ve bir yuvan olur.

Hepiniz özelsiniz ama sen daha çok gönül telime dokunuyorsun.Belki seni karanlığa gömen o eli kıramadım belki o saniyeyi durduramadım diye çektiğim bir vicdan azabım var,

Veysel kuzu, iyilerin hatrına kötüleri hatırlama olur mu? Bize küsme içimizden bazıları için hala insan olabilme umudu var.

Dilerim ki bu mektup sana şans getirsin  , en kısa sürede seni bağrına basacak ,gören gözün olacak bir ailen ve sıcacık ,içi mama dolu bir yuvan olsun.

Bu mektubu sana kim okuyor bilmiyorum ama duydugun bu ses benim değil o yüzden beni hatırla , bir gün  belki seni görmek nasip olursa " ben bu kokuyu tanıyorum " de diye sana kokumu gönderiyorum.Veysel sevginin de kokusu vardır ve kokular asla unutulmaz.

Seni çok seviyorum...

31 EKİM 2018

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!

YAZARIN SON 5 YAZISI

Tüm Yazıları
DOHAK | Salda Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği

Salda Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

DOHAK | Salda Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği

Emek Mah. Koop. Sok. No: 10 Yeşilova / BURDUR
/