Twobaak

Twobaak

Ayna

06 Kasım 2018 21:25 DOHAK | Salda Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği 1088

Ya hiç konuşamasaydınız, bütün iletişim kanallarınız kapansaydı ve sadece gözlerinizi kullanabilseydiniz ne olurdu? 

Derin bir sessizlik olurdu ve korkarım ki siz insan türü o sessizliğin içinde kaybolup giderdi.

Hiç, bir hayvanın gözlerine dikkatle baktınız mı? Bizim gözlerimize bir defa bakın ,orada kendinizi göreceksiniz. Milyonlarca kelimesi olduğu halde iki lafı bir araya getirip kendini ifade edemeyen insana inat, sadece bir bakışıyla size dünyaları anlatan bir çift göz görürseniz bilin ki o gözler bize ait!

Gün olur sizin acınızı paylaşırız, gözlerimizde bir dost sıcaklığı görürsünüz. Gün olur sevincinizi paylaşırız, gözlerimizde bir çocuk heyecanı görürsünüz. Gün olur aşkınızı paylaşırız, gözümüzde kendi gözünüzdeki ışığı görürsünüz. Gün olur saldırganlığınızı yansıtır, kendi acımasızlığınızı görürsünüz.

Sadece gözlerimizle dert ortağınız olabiliriz, can yoldaşı olabiliriz, yalnız olmadığınızı hatırlatır ve cevapsız sorularınıza cevap bulabiliriz. Biz size kimseciklerin bakamadığı bir gözle bakar, ruhunuzu görebiliriz. Sizin gerçekte kim olduğunuzu annenizden bile daha iyi bilebiliriz.

Bizim için ilk şart hayatta kalabilmek ve güvende olmaktır. Bu yüzden sadece güven duyduklarımızla iletişim kurarız .Birine güven vermek onun sana güvendiğini bilmek az şey mi? Güvenilir insan olmayı küçümsemeyin, onlardan o kadar az kaldı ki... Bizim ekmek ve su kadar ihtiyaç duyduğumuz şeysin sen, güvenilir insan... Kabul etmeliyim ki bazen yanlış insanlara güvendiğimiz de oluyor ama emin ol sadece çaresizliğimizden.

Bazen çok acıkmış, korkmuş, üşümüş ve yalnız kalmış hissediyoruz. O zaman bize uzanan ilk eli tutmayı tercih ediyoruz. Bu bazen bize pahalıya mal oluyor, canımızla bedel ödüyoruz. En vahşi ve saldırgan olanımızın bile aklına gelmeyecek kadar vahşice şeylere maruz kalıyoruz. Oysa bizim  sizinle bir derdimiz yok . Tek istediğimiz hayatta kalabilmek, gözlerimize bakmanız ve bizi görmeniz. Gözlerimize bakıp ruhumuzun nasıl incindiğini, nasıl korktugumuzu, ne kadar aç ve muhtaç olduğumuzu görmeniz....

Biz sizin gözlerinize baktığımızda nasıl sizi görüyorsak, en çok anlaşılmaya ihtiyaç duyduğunuz zaman sizi anlıyor, bakışlarımızla yüreğinizdeki yangına su serpiyorsak; siz de bizim gözlerimize sevgiyle bakın lütfen...

Çünkü; orada sizin sevginiz için atan koca bir yürek, size kimsenin veremeyecegi kadar saf, karşılıksız ve çıkarsız bir sevgi göreceksiniz. Çünkü; orada kendi ruhunuzu göreceksiniz...

 

"Gözler ruhun penceresidir" der William Shakespeare...

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!

YAZARIN SON 5 YAZISI

Tüm Yazıları
DOHAK | Salda Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği

Salda Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

DOHAK | Salda Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği

Emek Mah. Koop. Sok. No: 10 Yeşilova / BURDUR
/